O mleku i leku – 2023

matka karmiąca dziecko odciągniętym mlekiem i leki

O mleku i leku to nazwa kampanii edukacyjnej w ramach współpracy z Fundacją HealthCare Professionals. Fundacja ta prowadzi platformę edukacyjno – informacyjną leki.pl.

Hasło przewodnie współpracy to: O mleku i leku.

Edukacja o mleku matki i leku

Planujemy przedsięwzięcia ukierunkowane na edukację kobiet w ciąży i matek karmiących naturalnie na temat profilaktyki, leczenia, a co się z tym wiąże – przyjmowania leków – w czasie karmienia piersią.

Na portalu Fundacja publikuje artykuły na temat różnych schorzeń oraz leków. Podane jest zastosowanie, zalecane dawki i przeciwwskazania.

Poradnik dla pacjentek

Poradnik dla pacjentek udostępnimy w Social Mediach (Facebook, Instagram). Pojawią się takie zagadnienia jak:

• Przeziębienie a karmienie piersią.
  • Katar a karmienie piersią.
  • Kaszel a karmienie piersią.
  • Gorączka a karmienie piersią.
  • Co można stosowa na ból gardła w trakcie karmienia piersią?

Fundacja HealthCare Professionals

Misją platformy leki.pl są leki po ludzku. W swoich działaniach skupiamy się głównie na pacjentach, tworząc treści edukacyjne, odpowiadające wprost na ich pytania i potrzeby. Jednocześnie wspieramy ich w terapii, nakierowując na konkretne grupy wsparcia, stowarzyszenia i fundacje, które często oferują bezpośrednią i namacalną pomoc.

Fundacja "Mlekiem Mamy" wspiera w karmieniu naturalnym. Jeżeli karmienie piersią okazuje się niemożliwe, pokazujemy, że można karmić piersią inaczej (KPI), tj. odciągniętym mlekiem i podawać je w inny sposób. Edukujemy w zakresie tzw. świadomego rodzicielstwa i zdrowego stylu życia już od pierwszych chwil dziecka.