m.st. Warszawa: Zdrowie z Mlekiem Mamy – 2023

Fundacja Mlekiem Mamy wygrała konkurs ofert organizowany przez Urząd m.st. Warszawy, na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia w latach 2023-2025, pod nazwą „Edukacja i promocja zdrowia”.

Celem zadania jest zwiększenie świadomości zdrowotnej i potencjału zdrowotnego mieszkańców m.st. Warszawy, a przede wszystkim  rodziców i opiekunów małych dzieci na temat otyłości. 

Realizacja zadania publicznego “Zdrowie z Mlekiem Mamy” w 2023 roku:

Newsletter Mlekiem Mamy

Sukcesywnie będziemy budować bazę mailingową, aby komunikować się z naszymi nowymi odbiorczyniami. Będziemy informować o projekcie “Zdrowie z Mlekiem Mamy” – o webinarach, podcastach i innych ważnych kwestiach związanych z projektem.

🍏 Zapisz się! ZAPISUJĘ!

Ankieta

🍏 Jeśli byłaś uczestniczką naszych wydarzeń prosimy Cię również o wypełnienie ankiety, która zajmie Ci tylko chwilę, a będzie dla nas bezcenną informacją zwrotną o efektach naszych działań. [WYPEŁNIAM!]

🍏 Prosimy Cię o wypełnienie krótkiej ankiety. Chcemy poznać Twoje potrzeby, aby odpowiedzieć na nie jak najlepiej w naszych działaniach. WYPEŁNIAM!

Webinary

Podczas 7 webinarów z ekspertami poszukamy odpowiedzi m.in. na następujące pytania:  Skąd się bierze otyłość i czym jest? Skąd się biorą nawyki żywieniowe? Od kiedy kształtujemy nawyki żywieniowe? Czy nawyki zostają z nami do końca życia? Co naukowcy mówią o różnych sposobach karmienia niemowląt?

  1. Termin: 26 maja 2023, godz. 11:00-12:00 [WEBINAR #1] „Wczesne żywienie dzieci jako element programowania żywieniowego”, ekspertka: Katarzyna Paszkowska – dietetyczka kliniczna, psychodietetyczka, dietetyczka dziecięca. [TRANSKRYPCJA]
  2. Termin: 28 czerwca 2023, godz. 12:00-13:30 [WEBINAR #2] „Mleko kobiece a otyłość. Oddajmy głos nauce!”, ekspertka: dr Elena Sinkiewicz – Darol, naukowczyni, biotechnolożka.
  3. Termin: 25 lipca 2023, godz. 12:00-13:30 [WEBINAR #3] „Karmisz sztucznie? Rób to dobrze!”, ekspertka: mgr Beata Wódkowska, specjalistka pielęgniarstwa neonatologicznego, edukatorka ds. laktacji, CDL.
  4. Termin: 23 sierpnia 2023, godz. 11:00-12:30, [WEBINAR #4] „Dlaczego polskie dzieci tyją najszybciej w Europie?”, ekspertka: Monika Maćków, dietetyk kliniczny oraz wykładowca w Katedrze Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
  5. Termin: 29 września 2023, godz. 11:00-12:30, [ZAPISY] „Nie chodzi o wygląd. Dlaczego otyłość jest poważną chorobą?”, ekspertka: Katarzyna Tabiś, psycholożka, kontynuuje edukację w ramach Kolegium Doktorskiego Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.
  6. Termin: PAŹDZIERNIK 2023
  7. Termin: GRUDZIEŃ 2023

Podcasty

Podczas 2 rozmów z ekspertami zastanowimy się m.in. nad tym: Dlaczego karmienie sztuczne zwiększa ryzyko otyłości w wieku dorosłym? Dlaczego niemowlęta nie chcą jeść pokarmów stałych przy rozszerzaniu diety i później? Co wpływa na problemy z jedzeniem? Dlaczego często, to co lubimy jeść jest niezdrowe?

  1. „Skąd się bierze otyłość?”, ekspertka: Katarzyna Paszkowska – dietetyczka kliniczna, psychodietetyczka, dietetyczka dziecięca. [Podcast 101]
  2. LISTOPAD 2023

Kampania

Kampanię edukacyjną w Światowym Dniu Walki z Otyłością w 2023 roku będziemy promować hasłem: “Otyłość. Nie walczymy. Edukujemy.” Od 24 października, przez 5 kolejnych dni będziemy publikować informacje nt. przyczyn otyłości wśród małych dzieci.

🍏 Więcej informacji 👉 [WKRÓTCE]

Broszura

Broszurę edukacyjno – informacyjną o problemie otyłości wśród dzieci roześlemy do warszawskich żłobków, przedszkoli i odbiorców naszych działań.

🍏 Więcej informacji 👉 [WKRÓTCE]


Podcasty Mlekiem Mamy pojawiają się na stronie Mlekiem Mamy i serwisach podcastowych, webinary i pozostałe produkty zostaną opublikowane na stronach Fundacji i w mediach społecznościowych. Zapraszamy!

Fundacja "Mlekiem Mamy" wspiera w karmieniu naturalnym. Jeżeli karmienie piersią okazuje się niemożliwe, pokazujemy, że można karmić piersią inaczej (KPI), tj. odciągniętym mlekiem i podawać je w inny sposób. Edukujemy w zakresie tzw. świadomego rodzicielstwa i zdrowego stylu życia już od pierwszych chwil dziecka.