XVI Zjazd CNoL – 2023

konferencja CNoL

W dniach 2-3 czerwca 2023 roku odbędzie się już XVI Zjazd Centrum Nauki o Laktacji. Konferencja szkoleniowo – naukowa pt. „Karmienie piersią – prawem chronione” będzie przeprowadzona w formie hybrydowej.

W tym roku po raz kolejny wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Uczestniczek i Uczestników Konferencji odbędzie się ona w dwóch trybach: stacjonarnym i online.

W tym roku Organizator oferuje m.in. następujące wykłady:

  • Jak w Polsce respektowane są prawa matek karmiących i ich dzieci – wyniki badania ankietowego CNoL – lek. Aneta Nagórska, lek. Dorota Bębenek, dr n. med. Magdalena Nehring – Gugulska.
  • Prawa matki, dziecka, pacjenta… i co z tym zrobimy?  – dr hab. med. Błażej Kmieciak.
  • Co nowego zaleca AAP w sprawie karmienia piersią? – prof. dr hab. n. med. Barbara Królak – Olejnik.
  • Analiza efektywności Programu Wczesnej Stymulacji Laktacji – II miejsce w konkursie mgr Agata Ostasz.
  •  Ocena jakości porady laktacyjnej w okołoporodowej opiece szpitalnej – dr n. o zdr. Beata Sztyber wyróżnienie w konkursie.
  • Wielkość piersi a zawartość makroskładników w mleku kobiecym, dr Magdalena Babiszewska -Aksamit – I miejsce w konkursie.
  • Pozycje do zadań specjalnych – Catherine Watson – Genna – gość specjalny. 
  • Macierzyństwo kobiet z HIV – aktualne rekomendacje – dr n. med. Joanna Kubicka.
  • Wyzwania w opiece nad uchodźczyniami wojennymi: co zyskaliśmy, co było trudne?  – wyniki badań dr n. hum. Magda Chrzan – Dętkoś.

Zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji, której Fundacja “Mlekiem Mamy” będzie Partnerem już po raz szósty. Konferencja jest interaktywna – z możliwością zadawania pytań.

Twarzami tegorocznej konferencji są mamy karmiące z Kalendarza Mlekiem Mamy na rok 2023.

Zapisy na XVI Zjazd oraz program konferencji [KLIK]

O poprzednich Zjazdach CNoL, których Fundacja była Partnerem przeczytasz tu, a o wszystkich pozostałych 15. na stronie CNoL.

Fundacja "Mlekiem Mamy" wspiera w karmieniu naturalnym. Jeżeli karmienie piersią okazuje się niemożliwe, pokazujemy, że można karmić piersią inaczej (KPI), tj. odciągniętym mlekiem i podawać je w inny sposób. Edukujemy w zakresie tzw. świadomego rodzicielstwa i zdrowego stylu życia już od pierwszych chwil dziecka.