m.st. Warszawa: Zdrowie z Mlekiem Mamy – 2024

zdrowie 2024

“Zdrowie z Mlekiem Mamy” to projekt do konkursu ofert zorganizowanego przez Urząd m.st. Warszawy, na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia w latach 2023-2025, pod nazwą „Edukacja i promocja zdrowia”.

Celem zadania jest zwiększenie świadomości zdrowotnej i potencjału zdrowotnego mieszkańców m.st. Warszawy, a przede wszystkim  rodziców i opiekunów małych dzieci na temat otyłości. 

Realizacja zadania publicznego “Zdrowie z Mlekiem Mamy” w 2024 roku:

Newsletter Mlekiem Mamy

Budujemy bazę mailingową, aby komunikować się z naszymi nowymi odbiorczyniami. Na bieżąco informujemy o projekcie “Zdrowie z Mlekiem Mamy” – o webinarach, podcastach i innych ważnych kwestiach związanych z projektem.

🍏 Zapisz się! ZAPISUJĘ!

Ankieta

🍏 Bardzo prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która jest ważnym elementem zadania publicznego.  WYPEŁNIAM!

Webinary

Podczas 3 webinarów z ekspertami poszukamy odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

 • jakie są dobre nawyki mam i jak wpływają na nawyki dzieci,
 • jak kształtować nawyki w czasie żywienia małych dzieci.
 1. Termin: 4 stycznia 2024, godz. 11:00-12:30 [WEBINAR #8] „Dobre nawyki żywieniowe mam”, ekspertka: Justyna Makowska – dietetyczka, psychodietetyczka. [TRANSKRYPCJA]
 2. WKRÓTCE
 3. WKRÓTCE

Podcasty

Podczas 7 rozmów z ekspertami zastanowimy się m.in. nad tym:

 • jak mądrze żywić małe dzieci,
 • jeśli nie mleko to co podawać w zamian,
 • jak zmniejszyć ryzyko otyłości u dzieci,
 • dlaczego lubimy słodkie,
 • skąd się biorą zaburzenia żywienia u dzieci.
 1. WKRÓTCE

Kampania edukacyjna

Kampanię edukacyjną przeprowadzimy już wiosną z okazji Światowego Dnia Otyłości. Przez kolejne 5 dni, w naszych mediach społecznościowych, udostępnimy informacje na temat wczesnego żywienia dzieci i profilaktyki otyłości.

🍏 Więcej informacji 👉 [PRZECZYTAJ]

Broszura

Kolejnym kluczowym produktem zadania jest broszura edukacyjno – informacyjna o problemie otyłości wśród dzieci. Jesienią przypomnimy, że prawidłowe wczesne żywienie dzieci jest profilaktyką zdrowia człowieka. Broszurę wyślemy do warszawskich żłobków i przedszkoli. Przekażemy ją również odbiorcom naszych działań i zainteresowanym osobom, placówkom z terenu m.st. Warszawy.

🍏 Broszura 👉 [POBIERZ, WYDRUKUJ]


Podcasty Mlekiem Mamy pojawiają się na stronie Mlekiem Mamy i serwisach podcastowych, webinary i pozostałe produkty zostaną opublikowane na stronach Fundacji i w mediach społecznościowych. Zapraszamy!

Fundacja "Mlekiem Mamy" wspiera w karmieniu naturalnym. Jeżeli karmienie piersią okazuje się niemożliwe, pokazujemy, że można karmić piersią inaczej (KPI), tj. odciągniętym mlekiem i podawać je w inny sposób. Edukujemy w zakresie tzw. świadomego rodzicielstwa i zdrowego stylu życia już od pierwszych chwil dziecka.